ÜRÜNLERİMİZ

HİDROLİK PRES 

Hidrolik pres

Hidrolik presler en geniş kullanıma sanayide sahiptir degişik ürünler metal kompozit polyester bakalit melamin cam tozu gibi binlerce ürünün preslenme usulu ile şekil verilmesi mantıgı ana mantıklarından biridir bunun haricinde şişirme haraket sistemleri otomasyon uygulamalarındada sıkca kullanılan bir teknolojidir.

Pascal'ın ilkesine bağlıdır: kapalı bir sistem içinde basınç sabittir . Sistemin bir kısmı küçük bir enine kesit alanına etki eden ılımlı bir mekanik kuvvet ile , bir pompa olarak hareket eden bir piston ; diğer parça uygun şekilde büyük bir mekanik kuvvet üretir daha büyük bir alana sahip olan bir piston . Pompa pres silindirden ayrılır ise ( daha kolay bir basınç direnç ) sadece küçük çaplı boru gereklidir.

Pascal yasası : Kapalı bir sıvının üzerine basınç eksilmemiş iletilen ve eşit alanlarda eşit güçle vekonteyner duvara 90 derece hareket edilir .

Her iki piston içeri doğru itilir, sıvı yağla  yer değiştirir. Küçük piston  hareket eder ve belirli bir mesafe için , pistonların başları alanlarında orantılı olan büyük piston , daha hacim daha az miktarda değiştirir. Yani Hidrolik pres Bu nedenle, küçük piston önemli taşımak için büyük piston elde etmek için büyük bir mesafe hareket ettirilmesi gerekmektedir . Büyük bir piston hareket edecek olan mesafe, pistonların kafalarının alanlarınınoranı ile bölünmesiyle küçük piston hareket ettiği mesafedir. Bu enerji , bu durumda çalışma şeklinde korunur. Çalışma bir mesafe üzerine uygulanan kuvvet  daha büyük bir piston üzerinde arttığından dolayı, güç üzerine uygulanır mesafe azaltılır.

 

 

Etiketler : Hidrolik Makina / Hidrolik Pres / Hidrolik Sistemler / Hydraulic Press / Kauçuk Presleri / Polyester Presi / Sıvama Presleri